T370HW04 V0

| Panel Model | T370HW04 V0 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T370HW04 V0 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA3, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.36×460.89 mm |
| Outline | 862.4×504 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 11%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 5000:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (8-bit + Hi-FRC) , CIE1931 72% |
| Response Time | 5.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Lamp Type | WLED Embedded (LED Driver) |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 10-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T370HW04 V0.
AUO T370HW04 V0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW04 V0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW04 V0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW04 V0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T370HW04 V0 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW04 V0 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW04 V0 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW04 V0 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T370HW04 V0"
- AUO T370HW04 V0
- T370HW04 V0 datasheet
- T370HW04 V0 image
- T370HW04 V0 price
- T370HW04 V0 distributor

